Speciální díl

Šestinedělí

V šestinedělí obnovte sílu základu

Období šestinedělí by mělo být z pohledu tělesného, spíše jakési mapování svých tělesných krajin, nacítění se na své tělo a reagování na jeho potřeby. Přirozenou cestou dochází k regeneraci porodních cest, zotavení hráze, konečníku, zavinování dělohy, redukci břišní diastázy, opětovnému zapojení funkce břišního svalstva, harmonizaci oblasti pánve a křížové kosti. Pokud tyto regenerační procesy podpoříte vhodným, tělu přirozeným cvičením, budete se ke konci šestinedělí cítit ve svém těle zdravě a hlavně správně.  Dalo by se říci, že konec šestinedělí je po tělesné stránce ženy výchozím bodem do dalších měsíců, kdy se žena navrací zpět ke svému tělu. Ve stavu dokonalé regenerace, bude děloha i tělo zhruba rok od porodu.


Kdy mohu začít se cvičením?

Se cvičením lze začít hned, jakmile žena dostane vnitřní impuls k tomu, začít se svým tělem něco dělat. Sama si moc dobře uvědomuje svůj poporodní stav a ona sama nejlépe ví, jak se cítí a jak by se cítit chtěla. Je důležité své tělo zavnímat, naladit se na něj a vyhodnotit si jeho stav. Nemá cenu si nic nalhávat, otevřenost a upřímnost sama k sobě je potřebná a nás ženy motivuje ke změně. To znamená, že konkrétně mohu začít dělat něco sama pro sebe již pár dní po porodu. Na mysli mám velmi jemná cvičení, které regenerují a zotavují tělo, přivádí nás zpět samy k sobě a k vědomí toho, jak se vlastně cítím. Po porodu má každá žena povolené svaly pánevního dna a břicho, je tedy dobré se co nejdříve začít této problematice věnovat, ale musí to být správným způsobem! 

Ideální je začít dechovými technikami, které správně aktivují bránici a tělesné jádro, které se tak začne zpevňovat a regenerovat od základu správně. Tento aktivní dech také vede k redukci břišní diastázy, je to stěžejní cvičení! Dále je potřeba naučit se správně aktivovat svaly pánevního dna. Osobně doporučuji zahájit posilování svalstva pánevního dna až ustane žena krvácet! Rozhodně nedoporučuji zastavování proudu moči, to je velmi kontraproduktivní technika, která může vést k dalším problémům.


Koupit kurz

Kurz obsahuje celkem 25 videí a tréninkové plány ke stažení nebo vytisknutí.

Chci kurz pro sebe

1.790,- Kč

Po uhrazení kurzu vám bude automaticky vygenerován přístup do členské zóny, kde si můžete kurz bez časového omezení kdykoliv pustit.

Chci kurz jako dárek

1.790,- Kč

Dárkový poukaz vám bude zaslán ve formě pdf na základě uhrazené objednávky.
Do poznámky k objednávce můžete připsat text, který si na poukazu přejete.