Videokurzy Vnímej své tělo

ZAMĚŘENÍ KURZU

V životě se často nacházíme mimo osu nejen TĚLESNOU, ale i PSYCHICKOU. Proto je důležité najít STŘED TĚLA - naši sílu, stabilitu, základní stavební kámen pro naše tělo.

V tomto videokurzu se naučíme správně vnímat náš střed, správně ho aktivovat a tím i lépe zapojovat zbytek těla. Středem těla míníme zapojení hlubokého stabilizačního systému. Pokud střed těla správně funguje, tak máme mnohem více energie, předcházíme bolestem a zranění a z estetického hlediska se automaticky zapojí i ostatní svaly a naše tělo se zpevní a srovná.

FORMA KURZU

  • Kurz je koncipován na 2 díly, přičemž první díl bychom měli praktikovat po dobu 3 týdnů ideálně každý den, aby se naše tělo stačilo adaptovat a přirozeně si osvojilo zapojení hlubokého stabilizačního systému. Pro dosažení změn je důležitá pravidelnost, vědomé soustředění se na pohyb a správnost provedení cviku!
  • První část kurzu zabere cca 30min denně. Cvičení probíhá v leže na zádech, což je pro uvědomění si dechu a správného nastavení těla jednodušší.
  • V druhé časti se již dostáváme z pozic na všech čtyrech až do stoje, tak abyste si uvědomili, jak důležitý je správně zapojený hluboký stabilizační systém. A stejně jako v prvním dílu je doporučeno si pohyb osvojit díky každodennímu praktikování po dobu cca 25 minut!
  • Vytvořte si ze cvičení pevný rituál do všedního života a všechny výmluvy, pochybnosti, neklid i odvádějící triky mysli, berte jako výzvu.

KOMU JE KURZ URČEN

Videokurz je určen všem, kteří chtějí své tělo správně používat ne jenom při cvičení, ale i v každodeních činnostech. Ti co chtějí předcházet bolestem nebo je odstranit. A je určen i pro ty, kteří z estetického hlediska chtějí mít správně zapojené oslabené svalové partie.

INFORMACE K JEDNOTLIVÝM DÍLŮM

Kurz je rozdělen do dvou dílů, které na sebe plynule navazují.

1 video celková délka 32 minut

Zaměřeno na správné vnímání, aktivaci a fungování našeho hlubokého stabilizačního systému. 

1 video celková délka 25 minut

Plynule navazuje na díl první, kde se zaměřujeme na správné vnímání, aktivaci a fungovaní středu těla. 

DOPORUČENÉ POMŮCKY

Zakup si ke kurzu pomůcky, které používáme